Příběh vinohradu

Vychutnejte si symfonii pro své smysly uprostřed nejstaršího českého vinohradu v srdci Prahy se zázemím klasicistní Villy Richter.

Nechte se oslnit

Objevte místo, které vás oslní svou výjimečnou atmosférou a nejkrásnějšími výhledy na panorama malostranských věží, komínů a střech. Dýchne na vás historie spojená se samotnými kořeny české státnosti. Užijte si neopakovatelné romantické chvíle uprostřed nejstaršího českého vinohradu s více než tisíciletou historií.

Nejstarší vinice

Svatováclavská vinice u Villy Richter je nejstarším vinohradem, který vznikl na území českého království. Jedno z nejkrásnějších míst v Praze vybral svatý Václav, který tu o révu i vlastníma rukama pečoval. Dnes je vinice po generální rekonstrukci v roce 2008 poprvé v dějinách otevřena veřejnosti.

Jižní svah v bezprostřední blízkosti majestátního Pražského hradu slouží pro pěstování révy od počátku 10. století. Na vinici se pěstují dvě nejušlechtilejší odrůdy severních vinařských oblastí – Ryzlink rýnský a Rulandské modré. Vína ze zdejších hroznů patří mezi nejlepší vína České republiky.

Vinice nabízí také skvělou příležitost vyjít ven a užít si čerstvý vzduch s nezapomenutelnými výhledy na Prahu. Třeba na vyhlídkové cestě, podél níž najdete téměř čtyři desítky dalších odrůd zapsaných v Odrůdové knize ČR.

Galerie rekonstrukce

Podívejte se, jak areál Pražského vinohradu povstal z popela. Po náročné rekonstrukci byla roku 2008 obnovena výsadba révy na Svatováclavské vinici a poprvé ve své více než tisícileté historii byl celý areál zpřístupněn veřejnosti.

Ochutnejte vinohrad

Připravíme vám dokonalý zážitek pro všechny vaše smysly. Vynikající jídlo doplněné vysoce ceněnými víny je spolu se zážitkovou gastronomií naší specialitou.